Dia 1. Érzelmi közérzetjavítás
Érzelmi közérzetjavítás
Dia 2. Fizikai közérzetjavítás
Fizikai közérzetjavítás
Dia 3. Fejlesztő foglalkozások
Fejlesztő foglalkozások
Dia 4. Sorsfejtés
Sorsfejtés

Negatív érzelmi stressz oldása


A stressz a mindennapi életünk része, ami egy bizonyos szinten motiváló erőként is működhet.
Azonban a túlzott mértékben vagy hosszú távon fennálló érzelmi feszültség és túlhajszoltság, már negatív hatást fejt ki, nemcsak a közérzetre, hanem az egészségre is. 

Az intenzíven vagy hosszasan megélt negatív érzelmi stressz kontraproduktív, előnytelen hatással van többek között pl. az interperszonális kapcsolatokra, a hormonrendszer működésére, az anyagcserére, az izmok állapotára, ahogy a gondolkodásra, a memóriára és még sok minden másra is…
A huzamosabb időn át fennálló stresszhez hozzá lehet szokni, alkalmazkodunk hozzá, így egy idő után már nem is igazán tűnik fel az egyre csak fokozódó belső feszültség, végül a hektikus mindennapok részévé válik… 
További gyanúra okot adó tünete lehet, az ellazulási képesség csökkenése, hiánya – vagyis egy idő után már akkor is nehézséget jelent a kikapcsolódás, a valódi megpihenés és benső megnyugvás -, ha arra végre lehetőség adódik…
A negatív érzelmi stressz oldása által az érzelmi-lelki egyensúly – vagyis a belső nyugalom -, helyreállítható!
 

Kiknek ajánlható az érzelmi stresszoldás?

Bárkinek, akinek elege van az életét eluraló stresszből, túlhajszoltságból és ismét jól szeretné érezni magát a bőrében, képessé szeretne válni arra, hogy nehéz helyzetekben is megőrizze lélekjelenlétét, továbbá: 

  • feszültnek, gondterheltnek érzi magát és ezen változtatni szeretne, 
  • az érzelmi kiégés („burn-out”) tüneteit érzékeli magán/magán, 
  • úgy érzi, már nem tud örülni bárminek is,
  • elvesztette életkedvét és derűlátását, nem igazán tud már lelkesedni semmiért, 
  • olyan problémája van, mellyel nehezen birkózik meg érzelmileg, 
  •  gondolatai folyamatosan „pörögnek” ugyanazokon a problémákon (bosszúságok, kellemetlenségek, konfliktusok, aggodalmak, stb.)
  • aki szeretne képessé válni arra, hogy másképp tudjon viszonyulni a mindennapos kihívások által kiváltott stresszhez. 

Kifejezetten ideális azok számára, akik nem tudnak napi vagy heti rendszerességgel  időt szakítani relaxáló elfoglaltságra. 

Néhány jellemző példa a pozitív kihatásra:

  • belső nyugtalanság, félelmek és szorongások csökkenése,
  • nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb közérzet, 
  • javítja az agy és a test közötti összehangolt kommunikációt,
  • átalakítja a pesszimista jövőképet, támogatva a pozitívabb hozzáállást és szemléletmód kialakítását, 
  • javuló önismeretet és tudatosság, 
  • oldottabb közérzet, a „jól-létérzés megtapasztalása (nem csak a foglalkozás alatt,  hanem hosszú távon is).


Milyen módszerrel dolgozom?

Személyes pozitív tapasztalataimnak is köszönhetően, azért a Three In One – One Brain kineziológia elsajátítása mellett döntöttem, mert kifejezetten a negatív érzelmek oldásával foglalkozik. Hivatalos és eredményes vizsgát 2004-ben szereztem az Egészségügyi Továbbképző Intézetben (jelenlegi jogutódja az Országos Kórházi Főigazgatóság /OKFŐ).


Mi történik az érzelmi stresszoldó foglalkozás során?

  • Minden foglalkozás rövid beszélgetéssel kezdődik: ismertetheti személyes ügyét, mellyel kapcsolatban feszültséget vagy aggodalmat érez és felvázolhatja, hogy mit szeretne ezzel kapcsolatban elérni.
    Ha első alkalommal vesz részt kineziológiai stresszoldáson:  átbeszéljük a kineziológia mibenlétét, megismertetem Önt a saját „bio-feedback eszközével”, az ún. izomteszt működésével.
  • Az izomtesztelés segítségével felkutatjuk, mikor és milyen előzmények hatására alakult ki stressz az ügyével kapcsolatban, majd kiteszteljük, milyen gyakorlatokkal oldható a  feszültség.
    (Ezek egyszerűek, némelyek játékosak, ellazítóak. Pl.: légző-, vagy relaxációs gyakorlatok, vizualizációk, szemtorna, fülmasszázs, akupresszúrás pontok stimulálása, pozitív megerősítések és más érdekes gyakorlatok). Ezek minden esetben és minden foglalkozás során személyre szabottak.

    A korrekciók hatására nyugodtabbá, felszabadultabbá válik.
    Érzelmi terheihez eltérően,  optimálisabban fog tudni viszonyulni, ezáltal újfajta döntések meghozatalára is képes lesz. 

  • A záróbeszélgetés során felidézzük a foglalkozás elején kitűzött célját és hogy milyen átrendeződéseket érez magában a témájával kapcsolatban.
    Áttekintjük, hogyan és milyen megváltozott hozzáállással szándékozik támogatni önmagát és személyes ügyeit a továbbiakban.

    Az „oldás” már a foglalkozás alatt is kifejti hatását és az azt követő napokban, hetekben is. 

Mivel minden ember egy picit másképp reagál a kineziológiai kezelésekre, ezért egyeseknél a kezelés után enyhe bágyadtság tapasztalható, a belső nyugalom érzése mellett.
Aki teheti, az a foglalkozást követően pár percig sétálva tegye meg a hazafelé vezető út egy részét, hazaérvén szánjon időt a pihenésre, elmélyedésre – amennyiben ez megoldható.


Hány alkalom szükséges?

Egyénenként és problémakörönként is eltérő lehet. (Függ az egyén problémájának mélységétől, összetettségétől, élethelyzetétől, önismeretétől és az önmagához való őszinteségétől, valamint a változásra-változtatásra való hajlandóságától is.)
Jellemzően 2-5 alkalom szükséges egy téma kapcsán.
Gyakrabban, mint 2-3 hetente, nem ajánlott oldani. Érdemes türelmesnek, megértőnek lennie önmagával, kellő időt hagyva, hogy saját ütemében mehessen végbe a belső átalakulási folyamat.


Mennyibe kerül egy érzelmi stresszoldó foglalkozás és mennyi időt vesz igénybe egy alkalom?

Alkalmanként 14.000,-Ft / 1,5-2 óra.

A tanácsadó iroda Budapest frekventált részén, a Hungária krt. és a Kerepesi út közlekedési csomópont közelében található, a Stadionok metróállomástól pár percnyi sétára. Könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel és autóval egyaránt. 

Parkolás: „C”-típusú parkolási övezet, a parkolás díja óránként 300 Ft, (a maximum várakozási idő 3 óra).

Az iroda pontos címe az időpontegyeztetés során kerül megadásra.

∗ ∗ ∗

Az általam alkalmazott érzelmi stresszoldó módszerről röviden:

A Three in One Concept (3:1) – One Brain kineziológia negatív érzelmeket oldó, holisztikus személyiség-, készség-, és képességfejlesztő módszer, mely figyelembe veszi a test-lélek-szellem egységét.
A „3 az 1”-ben kineziológiával egyszerre dolgozunk a test, a lélek és a szellem összehangolásán – izomteszteléssel, az érzelmi barométer használatával -, speciális korrekciókat, gyakorlatokat alkalmazva a problémák által kialakult (vagy fel nem dolgozott) érzelmi elakadások és önkorlátozó hiedelmek feloldására, átformálására.
One Brain kineziológiai ág az agyféltekék integrációja révén járul hozzá a személyes jól-lét állapotához.
A kineziológiát, mint támogató-kísérő jellegű facilitációt alkalmazom.

∗ ∗ ∗

Nem diagnosztizálok, nem kezelek betegségeket,
hiszen a kineziológiai foglalkozáson való részvétel nem helyettesíti az orvosi vagy pszichoterápiás kezelést.
Kizárólag pszichésen egészséges, pszichoaktív szerekkel nem élő emberekkel vállalom az együttműködést. 
Egészségügyi panaszok, betegségek, depresszió vagy súlyos szorongásos állapotok esetén
forduljon háziorvosához, aki szakorvos segítségét is javasolhatja gyógyulása érdekében.(

Kiemelt tartalom

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Aktualitások